اقدامات پس از نمونه برداری از بافت پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

چگونگی آماده شدن برای انجام نمونه برداری از بافت پستان

قبل از بیوپسی پستان در صورت دارا بودن موارد زیر باید پزشک خود را مطلع کنید .
– داشتن آلرژی
– مصرف آسپرین در هفت روز گذشته
– استفاده از داروهای رقیق کننده خون
– قادر نبودن به دراز کشیدن طولانی مدت بر روی معده خود
اگر بیوپسی شما با استفاده از تصویربرداری ام آر ای (MRI) انجام می شود ، در صورت داشتن ضربان ساز قلبی یا دستگاه‌های الکترونیکی دیگری که در بدن شما وجود دارد یا در صورت بارداری پزشک خود را مطلع کنید .
اقدامات پس از نمونه برداری از بافت پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

اقدامات پس از نمونه برداری از بافت پستان

با وجود انجام هر یک از انواع بیوپسی پستان به جز بیوپسی جراحی ، بیمار با بانداژ و یک کمپرس یخ قرار گرفته روی محل بیوپسی به خانه خواهد رفت . در طول روز اول پس از انجام بیوپسی بیمار می تواند کارهای سبک را انجام دهد و پس از یک روز می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد .
کبودی پس از انجام مراحل بیوپسی هسته ای سوزنی رایج است . برای کاهش درد و ناراحتی بعد از انجام بیوپسی ممکن است پزشک ، داروهای مسکن غیر آسپرین حاوی استامینوفن را برای بیمار تجویز کند . بیمار همچنین می تواند در صورت نیاز یک کمپرس سرد را برای کاهش تورم استفاده کند .
در صورتی که بیمار تحت بیوپسی جراحی قرار بگیرد ، احتمالاً بخیه هایی برای محل بیوپسی زده می شود و در همان روز به خانه خواهد رفت و می‌تواند از روز بعد فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرد .

نتایج بیوپسی پستان

پس از انجام نمونه برداری از بافت پستان ، نمونه به آزمایشگاه فرستاده می شود . در آنجا پزشک متخصص نمونه را با استفاده از میکروسکوپ و روش های خاص مورد تجزیه تحلیل و معاینه قرار می دهد .
آسیب ‌شناس یک گزارش آسیب شناسی را به پزشک ارسال می کند که نشان می دهد آیا سرطان یا تغییرات غیر سرطانی یا سلول های سرطانی وجود دارد یا خیر .

Leave a Comment