انواع فلوروسکوپی | سونوگرافی پستان اصفهان

انواع فلوروسکوپی

در این مطلب از سایت مرکز رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان به معرفی انواع فلوروسکوپی و نحوه انجام آن می پردازیم.

فلوروسکوپی روده

این روش برای بررسی روده کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این روش همچنین برای تشخیص بیماری روده، پولیپ، انسداد و سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

فلوروسکوپی بلع

پزشک با استفاده از این روش نحوه عملکرد بافت ها و اعضای بدن را مورد بررسی قرار می دهد. فلوروسکوپی بلع ممکن است با استفاده از آزمایش بلع باریم استفاده شود.

فلوروسکوپی رحم

پزشک با استفاده از فلوروسکوپی رحم به تشخیص و درمان بیماری های رحمی می پردازد. فلوروسکوپی رحم معاینه اشعه ایکس از رحم و لوله های رحمی است.

فلوروسکوپی مری

با فلوروسکوپی مری پزشک می تواند اعضای داخلی در حال حرکت را مشاهده کند. در این روش رادیولوژیست آناتومی و عملکرد مری، معده و اثنی عشر را ارزیابی می کند.

فلوروسکوپی قلب

انجام فلوروسکوپی قلب به پزشک این امکان را می دهد که جریان خون را از طریق عروق کرونر مشاهده کند و وجود انسداد شریانی بررسی کند.

فلوروسکوپی دریچه قلب

این روش برای مشخص کردن عناصر رادیو مات دریچه قلب مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از بهترین روش ها برای اعتبار سنجی و تشخیص اختلالات حرکتی و ساختاری دریچه قلب است.

کاربردهای فلوروسکوپی | سونوگرافی پستان اصفهان

نحوه انجام فلوروسکوپی

فلوروسکوپی ممکن است به صورت سرپایی یا به عنوان بخشی از معاینات شما در بیمارستان انجام شود. با توجه به شرایط شما و اقدامات پزشک ممکن است روش های انجام فلوروسکوپی متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، فلوروسکوپی این روند را دنبال می کند:

  • از شما خواسته می شود هرگونه لباس یا جواهراتی را که ممکن است در فرایند فلوروسکوپی اختلال ایجاد کند را در بیاورید.
  • اگر از شما خواسته شود که لباستان را در بیاورید، لباس مخصوص به شما داده خواهد شد.
  • بسته به نوع روشی که انجام می شود، ممکن است ماده حاجب از طریق بلع، انما یا IV در دست یا بازو استفاده شود.
  • شما روی میز تصویربرداری قرار خواهید گرفت. بسته به نوع عمل، ممکن است از شما خواسته شود که در حین انجام فلوروسکوپی، موقعیت های مختلفی بگیرید، قسمت خاصی از بدن را حرکت دهید یا نفس خودتان را حبس کنید.
  • برای روش هایی که نیاز به قرار دادن کاتتر دارند، مانند کاتتریزاسیون قلب یا قرارگیری کاتتر در یک مفصل یا قسمت دیگر بدن، ممکن است از یک IV دیگر در کشاله ران، آرنج یا محل دیگر استفاده شود.
  • پس از اتمام مراحل، IV برداشته خواهد شد.

 


مطالب پیشنهادی:

مراقبتهای بعداز بیوپسی پستان

عوامل سرطان سینه در مردان

اندامهای قابل بررسی با ام آر آی

Leave a Comment