بیوپسی استریوتاکتیک (Stereotactic biopsy) | سونوگرافی پستان اصفهان

بیوپسی استریوتاکتیک (Stereotactic biopsy)

برای بیوپسی پستان از چندین روش برای برداشتن نمونه بافت از پستان استفاده می‌شود. پزشک شما ممکن است بر اساس اندازه، محل و سایر خصوصیات غیر معمول پستان یک روش خاص را توصیه کند. یکی از روش های مورد استفاده بیوپسی استریوتاکتیک (Stereotactic biopsy) است .
اگر واضح نیست که چرا شما یک نوعی از بیوپسی را به جای دیگری دارید، از پزشک خود بخواهید که توضیح دهد. در بسیاری از بیوپسی‌ها، بی‌حسی به ناحیه‌ای از پستان شما تزریق می‌شود.
در این نوشتار به بررسی یکی دیگر از روش های بیوپسی پستان می پردازیم، تا پایان همراه ما باشید.
بیوپسی استریوتاکتیک (Stereotactic biopsy) | سونوگرافی پستان اصفهان

بیوپسی استریوتاکتیک (Stereotactic biopsy)

در این نوع نمونه برداری از ماموگرافی برای مشخص کردن محل های مشکوک درون پستان استفاده می شود .
بیمار معمولا به صورت دمر بر روی یک لایه نرم روی تخت قرار می گیرد و یکی از سینه ها در سوراخ میز قرارداده می شود .همچنین ممکن است این روند به صورت نشسته انجام شود . لازم است ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در همان حالت بمانید .
میز مقداری بلند شده و تجهیزات مورد استفاده رادیولوژیست در زیر میز قرار گرفته است . پستان بین دو صفحه کاملاً فشرده می شود تا ماموگرافی انجام شده و رادیولوژیست بتوانند محل دقیق منطقه را برای انجام بیوپسی تشخیص دهد .
سپس رادیولوژیست یک برش کوچک در حدود ۶ میلی متر در سینه ایجاد می کند و با استفاده از یک سوزن یا یک پروب ، چندین نمونه از بافت را خارج می کند . در انتها نمونه ها برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شوند .

Leave a Comment