تفاوت علائم Omicron در صورت واکسینه شدن | سونوگرافی پستان اصفهان

تفاوت علائم Omicron در صورت واکسینه شدن چه میزان است؟

در واقع، بسیاری از علائم Covid-19 وابسته به وضعیت واکسینه شدن فرد، متفاوت است. علائم بیماران واکسینه شده با دلتا یا کروناویروس اصلی معمولاً سردرد، احتقان بینی، فشار سینوسی و درد سینوسی است در حالی که بیماران واکسینه نشده به احتمال زیاد تنگی نفس و سرفه همراه با علائم آنفولانزا را تجربه می کنند. طبق اطلاعاتی که در مطالب قبلی سایت رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان در مورد سویه امیکرون خواندیم. در این مطلب به تفاوت علائم Omicron در صورت واکسینه شدن خواهیم پرداخت.

افزایش جهانی ویروس کرونا در آغاز سال ۲۰۲۲ سریع تر از همیشه در حال گسترش است. اما آخرین روزهای سال ۲۰۲۱ این خبر دلگرم کننده را به ارمغان آورد که نوع امیکرون بیماری شدیدتری نسبت به امواج قبلی ایجاد می کند. به این ترتیب، دولت ها بیشتر بر گسترش واکسیناسیون تمرکز می کنند تا محدود کردن ترددها.

بیمارانی که در نوع امیکرون واکسن دریافت کردند از سردرد، بدن درد و تب شکایت دارند. علائم مانند یک سرماخوردگی است. افراد واکسینه نشده همان تنگی نفس، سرفه و علائم آنفولانزا را دارند که در بین افراد واکسینه نشده دلتا و کروناویروس اصلی مشاهده می شود.

مدت زمان ظهور علائم امیکرون

به نظر می رسد که امیکرون نسبت به انواع دیگر زمان بروز علائم کوتاه تری دارد. پس از اینکه فرد در معرض تماس قرار گرفت، در مقایسه با ۴ تا ۶ روز با دلتا و ویروس کرونای اصلی، کمتر از ۳ روز طول می کشد تا علائم ایجاد شود، مسری شود و تست مثبت شود.

بر اساس داده‌های اولیه، مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک فرد مبتلا پس از قرار گرفتن در معرض علائم ظاهر شود، ممکن است برای omicron کوتاه‌تر از انواع قبلی باشد. علائم از یک هفته کامل به کمتر از سه روز یا کمتر می رسد.

تفاوت علائم Omicron در صورت واکسینه شدن | سونوگرافی پستان اصفهان

در حالی که تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز است، منطقی است که یک ویروس بسیار مسری مانند نوع omicron دوره کوتاه تری داشته باشد.

به همین دلیل است که شیوع با سرعت بسیار بیشتری رخ می دهد. ممکن است دوره نهفتگی وابسته به تعدادی از متغیرها، از جمله سن، مشکلات بهداشتی زمینه‌ای و وضعیت واکسیناسیون، کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد. اینجا هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد.

آیا Omicron ملایم تر از سایر انواع است؟

برخی از تحقیقات دلگرم کننده نشان می دهد که امیکرون ممکن است آسیب کمتری به ریه ها وارد کند و منجر به بیماری کمتری نسبت به تکرارهای قبلی ویروس شود. شواهد اولیه از اروپا همچنین نشان می دهد که Omicron ممکن است علائم خفیف تری ایجاد کند. در ماه دسامبر، سه تیم تحقیقاتی جداگانه به این نتیجه رسیدند که این نوع احتمال کمتری به بستری شدن دارد.

پس از کنترل وضعیت واکسیناسیون، خطر بستری شدن در بیمارستان برای بزرگسالان مبتلا به امیکرون ۲۹ درصد کمتر از موج اول همه‌گیری بود و بیماران بستری در آفریقای جنوبی کووید-۱۹ کمتر در معرض ابتلا بودند.

اکثر مردم آفریقای جنوبی قبلاً به کووید-19 مبتلا شده اند و میانگین سنی در آفریقای جنوبی 27 سال است. هر دو عامل احتمال دارد باعث شوند که امیکرون در آفریقا اثرات خفیف تری نسبت به ایالات متحده داشته باشد که در آن میانگین سنی 38 سال است. داده‌ها همچنین نشان داد که اگرچه کودکان علائم خفیفی داشتند، اما احتمال بستری شدن در بیمارستان در طول موج Omicron در مقایسه با موج اول 20 درصد بیشتر بود.

کسانی هستند که از امیکرون بیماری شدید می گیرند. گاهی اوقات، علائم خفیف اولیه ممکن است بعداً به علائم جدی تبدیل شوند، بنابراین بسیار مهم است که افراد مبتلا به علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا آزمایش شوند و در خانه بمانند. این هنوز یک ویروس کرونا است. ما هنوز در یک بیماری همه گیر هستیم.

رادیولوژی سرو ، مرکز سونوگرافی پستان اصفهان


مطالب پیشنهادی :

تصویربرداری سونوگرافی و محدودیت های آن

مزایا و معایب سونوگرافی سه بعدی چیست؟

برای مقابله با امیکرون باید بیشتر بدانید

Leave a Comment