جراحی سرطان پستان و انواع آن | سونوگرافی پستان اصفهان

جراحی سرطان پستان

جراحی سرطان پستان و انواع آن : بیماران مبتلا به ناهنجاری پستان می توانند با مراجعه به قسمت کلینیک تخصصی جراحی و سرطان بیمارستان دکتر موسوی زیر نظر پزشک مرتبط ارزیابی شوند. بیماران با یک جراح پستان با تجربه ملاقات می کنند و بعد از مشاوره برای تصویربرداری ارجاع شوند. در واحد تصویربرداری بیمارستان دکتر موسوی، متخصص رادیولوژی ماموگرافی، سونوگرافی و تصویربرداری پستان را انجام میدهد و اگر نیاز به MRI باشد به مرکز مربوطه ارجاع میدهد.
جراحی سرطان پستان و انواع آن | سونوگرافی پستان اصفهان

بیماران باتوجه به ناهنجاری زیر:

برآمدگی سینه
ماموگرافی های غیر طبیعی
ترشح نوک پستان

پس از ارزیابی، درصورت نیاز، روشهای تشخیصی اضافی زیر را باید انجام دهند:

Fine needle aspiration،

که در آن یک سوزن نازک به داخل سینه وارد می شود تا مقدار کمی از بافت را برای تجزیه و تحلیل خارج کند. ناحیه با بی حسی موضعی بی حس می شود و بیمار در طی عمل هوشیار میباشد.

Stereotactic and ultrasound-guided biopsies

در آن از فناوری تصویربرداری برای هدایت بیوپسی استفاده می شود. ناحیه با بی حسی موضعی بی حس می شود و بیمار در طی عمل هوشیار میباشد

Core biopsies،

شبیه به روش اول می باشد با این تفاوت که از سوزن کمی بزرگتر استفاده شده است. ناحیه با بی حسی موضعی بی حس می شود و بیمار در طی عمل هوشیار میباشد

Needle-localized breast biopsies

در آن جراح از قطعه ای از سیم استفاده می کند تا بتواند بافت غیر طبیعی پستان را هدایت کند. ناحیه با بی حسی موضعی بی حس می شود و بیمار در طی عمل هوشیار می باشد.

Open breast biopsies

در این روش جراح یک قسمت از پستان را برای نمونه برداری خارج می کند.
این کار در اتاق عمل با متخصصان بیهوشی انجام می شود

جراحی سرطان پستان و انواع آن

  • لامپکتومی بیرون آوردن کامل تومور با در نظر گرفتن یک نتیجه رضایت بخش از نظر زیبایی انجام می شود. جراحان ما به طور جدی در حال تحقیق در مورد تکنیک های جدید برای انجام بهتر برداشتن تومور برای کاهش نیاز به یک عمل دوم هستند.
  • Sentinel node biopsy یک روش حداقل تهاجمی است که در آن از یک رنگ برای تعیین محل اولین غدد لنفاوی زیر بغل استفاده می شود.
    سپس یک گره لنفاوی یا چند مورد برداشته می شود تا مشخص شود تومور گسترش یافته است یا خیر.
  • ماستکتومی ها وقتی انجام می شوند که تومور بیش از یک قسمت از پستان را اشغال کند یا بیمار در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان مجدد باشد.
    انواع مختلفی وجود دارد:
  1. ماستکتومی مخصوص پوست، که در آن پوست پستان سالم نگه داشته می شود.
  2. ماستکتومی که نوک سینه را حفظ می کند، در آن نوک پستان و آئرولا باقی می مانند.
جراحان ما در این تکنیک پیشگام هستند و نشان داده اند که ممکن است این عمل بعد از پرتودرمانی، بعد از جراحی قبلی سینه یا بعد از جراحی زیبایی سینه انجام شود

فرآیند جراحی جراحی سرطان پستان و انواع آن

 شما با دستور پزشک معالج خود در روز مشخص شده بستری می شوید و طبق فرآیند پذیرش روال بستری برای شما انجام می گیرد.
بعد از عمل جراحی پستان باتوجه به نظر پزشک جراح زمان ترخیص مشخص میگردد و به شما مشاوره های لازم برای بعد از ترخیص از بیمارستان داده می شود.

بعد از جراحی

بیماران به طور معمول سالانه برای سرطان مکرر پستان با معاینه بالینی سینه، توموسنتز یا ماموگرافی سه بعدی و در شرایط خاص، MRI پستان با توجه به نظر پزشک معالج معاینه می شوند.
علاوه بر این، بیماران ممکن است بعد از درمان جراحی سرطان پستان تحت درمان جسمی قرار گیرند.
تقریباً هفت تا 10 روز بعد از جراحی با نتایج آسیب شناسی(پاتولوژی)، با جراح خود تماس بگیرید.
این نتایج مراحل بعدی در برنامه درمانی شما را تعیین می کند و جراح شما در صورت لزوم قرار ملاقات های بعدی را با سایر ارائه دهندگان خدمت ترتیب می دهد.

Leave a Comment