درمان علل چسبندگی رحم | سونوگرافی پستان اصفهان

نحوه درمان علل چسبندگی رحم

زنان به دلیل اینکه ساختار بدنی مهم و حساسی دارند به اندازه زیادی باید از سلامت خود محافظت کنند . مشکلات و اختلالات زنانه می تواند روح زن را در گیر کند و باعث آزار دادن او شود به همین دلیل توصیه می شود اگر مشکلات هرچند ناچیزی هم پیش آمد فورا به پزشک مراجعه و آن را درمان کند. در ادامه مطلب امروز سایت مرکز رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان به بررسی درمان علل چسبندگی رحم می پردازیم.

رحم یکی از اندام های بسیار مهمی در دستگاه تناسلی زنانه می باشد که تخمدان ها را در بر دارد . رحم نقش بسزایی در باوری زنان دارد. محافظت و مراقبت از رحم برای هر زنی واجب است چون اگر کوچک ترین ناراحتی و اختلالی در این ناحیه به وجود بیاید خطرات چشمگیری برای زن ایجاد می کند. مشکل ناباروری از عوارضی است که می تواند بر اثر صدمه دیدن رحم به وجود بیاید.

مطالعه بیشتر: تشخیص و درمان افتادگی رحم

هر نوع آسیبی – زخم و یا عفونتی در داخل رحم می تواند دلیلی برای به وجود آمدن عفونت های بزرگ و بیماری های رحم شود . یکی از بیماری های این قسمت ، چسبندگی رحم می باشد. معمولا چسبندگی رحم از آلودگی ها و عفونت های داخل رحمی می باشد که سبب می شود رحم زخم شود . در واقع چسبندگی رحم هنگامی بروز می دهد که در دیواره پوششی رحم زخم هایی به وجود بیاید.

سونوگرافی رحم چیست؟ | سونوگرافی پستان اصفهان

نشانه های بیماری چسبندگی رحم عبارتند از ناباروری – نامرتب بودن عادت ماهیانه – کم شدن خونریزی ها – توقف ناگهانی دوران قاعدگی . وجود درد در قسمت لگن و سقط های مکرر جنین از آسیب های چسبندگی رحم محسوب می شود.

چسبندگی رحم می تواند بر اثردلایل ذیل به وجود بیاید

جراحی تخمدان می تواند زمینه ای را برای مبتلا شدن به چسبندگی رحم را فراهم کند البته این دلیل قطعی نمی باشد و می تواند بخاطر برداشتن کیست هایی که در تخمدان وجود دارد که به طور متعدد رشد می کنند بروز دهد.

راه های ارتباط با مرکر رادیولوژی و سونوگرافی سرو

درمان چسبندگی رحم

چسبندگی رحم را می توان به وسیله عمل جراحی و برداشتن قسمت های چسبیده شده به رحم درمان کرد . هیستروسکوپی نام این عمل جراحی می باشد. به عقیده پزشکان برای هر زنی لازم می باشد که مراقبت های بهداشتی فردی خود را انجام دهد زیرا می تواند تاثیرات بسزایی در چسبندگی رحم داشته باشد. هم چنین می توان از طریق سونوگرافی ترنس واژینال چسبندگی رحم را تشخیص داد.

 


مطالب پیشنهادی:

نکات مهم برای سونوگرافی آنومالی

مقایسه سونوگرافی سینه با ماموگرافی

نحوه تشخیص افتادگی رحم

Leave a Comment