زمان مناسب انجام سونوگرافی آنومالی | سونوگرافی پستان اصفهان

آشنایی با زمان مناسب انجام سونوگرافی آنومالی

زمان مناسب انجام سونوگرافی آنومالی را در این بخش از سایت مرکز رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان  بیان می کنیم ، از هفته ۱۳ بارداری، سه ماهه دوم بارداری انجام می شود. بازه زمانی این سونوگرافی از هفته ۱۳ تا هفته ۲۸ بارداری می باشد. که در این بازه زمانی به وسیله سونوگرافی می توان به شکل دقیق بررسی اندام جنین را انجام داد . جهت بررسی سر و مغز جنین ، حفره شکم ، کلیه ها و اندام ها و… متخصص زنان به مادران توصیه می کند که آنومالی اسکن را انجام دهند .

بیشتر بدانید: کاربردهای سونوگرافی آنومالی جنین

کاربردهای سونوگرافی آنومالی جنین | سونوگرافی پستان اصفهان

چه زمانی برای انجام سونوگرافی آنومالی مناسب می باشد؟

به طور معمول از هفته سیزدهم بارداری، سه ماهه دوم بارداری آغاز می شود و تا هفته بیست و هشتم ادامه دارد. سونوگرافی آنومالی در اواسط سه ماهه دوم بارداری انجام میگیرد یعنی در هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری. زیرا در این زمان می توان بیشتر اندام های جنین را بررسی نمود و در سونوگرافی مشاهده نمود.

پس به طور کلی زمان انجام سونوگرافی آنومالی بین هفته ۱۸ تا ۲۲ بارداری می باشد. پیشنهاد می شود همسرتان نیز همراه شما باشد زیرا با استفاده از سونوگرافی آنومالی می توان شکل و اندازه دست و صورت را به خوبی مشاهده نمود.

در صورتی که رادیولوژی هر گونه مورد غیر طبیعی را در زمان انجام آنومالی اسکن مشاهده نماید. توصیه می نماید شخص اکوکاردیوگرافی را انجام دهد تا قلب جنین بررسی شود . معمولا انجام این اسکن نیاز به ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دارد. در برخی از مواقع که نمی توان به دلیل قرار گیری جنین سونوگرافی را انجام داد بهتر است مادر کمی قدم بزند و مواد قندی نظیر شکلات را مصرف نماید تا جنین در موقعیت مناسبی قرار گیرد و بتوان سونوگرافی را انجام داد .

اگر در سونوگرافی آنومالی اسکن نیاز باشد جزئیات بیشتری بیان شود ، ممکن است زمان آن ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول بکشد. در صورتی که نیاز به اکوکاردیوگرافی قلب باشد مدت زمان انجام بیشتر می شود و معمولا تا یکساعت به طول می انجامد .

برای انجام سونوگرافی آنومالی، نیازی به پر کردن مثانه نمی باشد. زیرا شکم افراد باردار در سه ماهه دوم به اندازه ای بزرگ می باشد که پزشک، قادر به تهیه تصویری واضح از جنین است.

جهت دریافت و مشاهده راه های ارتباط با مرکر رادیولوژی و سونوگرافی سرو کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی:

بررسی تفسیر سونوگرافی مثانه

علائم بروز سرطان سینه در مردان

تعیین مراحل و درجه بندی سرطان سینه

Leave a Comment