سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال | سونوگرافی پستان اصفهان

سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال

خطر سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال بسیاری از متخصصان را نگران کرده است. بر همین اساس، آنها از زنان جوان می خواهند که از سابقه سرطان خانواده خود و همچنین خطرات مربوط به سبک زندگی آگاه باشند. این در حالی است که محققان هشدار داده اند که میزان سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال افزایش یافته است.
آنها می گویند مطمئن نیستند که چرا نرخ ابتلا به سرطان ها بالا رفته است. اما امیدوارند که یافته های آنها باعث افزایش آگاهی و تحقیقات بیشتر در این زمینه شود. سونوگرافی پستان اصفهان از دختران جوان می خواهند که از سابقه خانوادگی وجود سرطان پستان و همچنین عوامل خطری که منجر به بروز سرطان می شود، آگاهی داشته باشند.

خطر افزایش سرطان پستان طبق آمار

نتایج بررسی های جدید منتشر شده در مجله رادیولوژی این ادعا را تایید می کند. این مطالعه نشان می دهد که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در واقع در افراد زیر 40 سال افزایش یافته است. این روند میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان را تغییر می دهد. محققان توضیح داده اند که از سال 1989، آمار ثابت، کاهش مداوم در میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در ایالات متحده را نشان داده است. از سال 1989 تا 2017، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان برای همه افراد در ایالات متحده 40 درصد کاهش یافته است، که به دلیل بهبود درمان و افزایش میزان غربالگری ماموگرافی در دهه 1980 است.

در مطالعه جدید، محققان روند ایالات متحده در میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در زنان را در گروه های زیر 10 ساله بر اساس داده های اخیر مرکز ملی آمار بهداشت تعیین کردند.

سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال | سونوگرافی پستان اصفهان

سرطان پستان در بانوان کمتر از چهل سال | سونوگرافی پستان اصفهان

طبق این بررسی ها میزان بروز سرطان پستان در افراد زیر 40 سال افزایش یافته است. این مطالعه گزارش داد که میزان سرطان پستان در مرحله بالاتر نیز از سال 2000 بیش از 4 درصد در سال افزایش یافته است. میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در سنین 40 تا 79 سال همچنان ادامه دارد. اما در سنین 40 سال به پایین افزایش می یابد. این افزایش در سنین 20 تا 29 سال تقریباً 3 درصد در سال بود. طبق این بررسی ها، در حالی که سرطان پستان هنوز در افراد جوان شیوع کمتری دارد. اما این میزان در حال افزایش است.

افزایش آگاهی در مورد سرطان پستان

نویسندگان این تحقیق ابراز امیدواری کردند که این یافته ها، باعث افزایش آگاهی در مورد سرطان پستان در افراد جوان شود.

دکتر ردوارد هندریک، دکترای تحقیق، استاد ارشد مطالعه و استاد بالینی در بخش رادیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو در آرورا، می گوید:
واضح است که میزان مرگ و میر در زنان زیر 40 سال دیگر کاهش نمی یابد. وی می گوید: من تخمین می زنم که طی دو تا سه سال، میزان مرگ و میر در این زنان به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

هندریک گفت: امید ما این است که این یافته ها، منجر به افزایش توجه و تحقیقات بیشتری در مورد سرطان پستان شود.

شیوع سرطان پستان

سرطان پستان شایع ترین سرطان غیر پوستی و دومین علت شایع مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان در ایالات متحده است. حتی 30 درصد کل سرطان ها را تشکیل می دهد. بیشتر سرطان های تهاجمی پستان در زنان 40 سال به بالا اتفاق میفتد. اما حدود 5 درصد موارد در زنان زیر 40 سال رخ می دهد.

آن والاس، رئیس مرکز جامع سلامت پستان و استاد جراحی در UC San Diego Health، می گوید:

حتی افراد 20 ساله نیز باید در مورد بروز سرطان پستان هوشیار باشند. وی توصیه می کند: به بدن خود توجه کنید. اگر چیز جدیدی در پستان خود پیدا کردید
و طی دو هفته دیگر از بین نرفته است، آن را با پزشک خود درمیان بگذارید. اگر احساس خوبی در مورد تغییرات پستانی خود ندارید، پیش قدم شوید. از پزشک خود بخواهید سونوگرافی را تجویز کند. وی معتقد است که هیچ دلیل معتبری برای تأخیر در مراجعه به پزشک و مشورت با وی وجود ندارد. وی مردم را به آگاهی از سابقه خانوادگی خود در مورد ابتلا به سرطان تشویق می کند.

او می گوید: ما بیماران جوانی داشته ایم. آنها می دانستند که پدرشان سرطان دارد. اما هیچ وقت برای غربالگری اقدام نکرده اند. شما باید تاریخچه هر دو والدین خود را بدانید. متخصصان اطفال و پزشکان مراقبت های اولیه باید همه این موارد را در پرونده پزشکی افراد ثبت کنند.

علت افزایش میزان سرطان پستان

دکتر پاتریشیا گانز، مدیر تحقیقات پیشگیری و کنترل سرطان در مرکز جامع سرطان Jonsson در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس، در مورد اینکه چرا نرخ سرطان پستان در حال افزایش است می گوید:
به احتمال زیاد دلایل متعددی برای افزایش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در افراد 20 ساله وجود دارد. به عنوان مثال، ما می دانیم که تأخیر در فرزندآوری یک عامل خطر برای سرطان پستان است. حتی بررسی ها نشان می دهد الکل و دخانیات از عوامل خطر سرطان پستان هستند.

Leave a Comment