علل و علائم انواع چسبندگی رحم | سونوگرافی پستان اصفهان

آشنایی با علل و علائم انواع چسبندگی رحم

معمولا زمانی که صحبت از عفونت می شود زنان در این باورند که هر نوع ترشحی از واژن عفونت می باشد و بدین منظور چسبندگی رحم رخ می دهد. در ادامه مطلب امروز سایت مرکز رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان به بررسی علل و علائم انواع چسبندگی رحم می پردازیم.

انواع چسبندگی رحم

چسبندگی های رایج در زنان به چند دسته تقسیم شده اند : یکی چسبندگی داخل رحمی می باشد و دیگری در داخل لگن که هرکدام از این دو حالت بحثی کاملا باهم متفاوت می باشد . چسبندگی داخل رحم در هیچ شرایطی برای هیچ زنی رخ نمی دهد. زیرا پوشش داخلی رحم با مخاط آندومتر در رحم به صورت عادی و مرتب به وجود می آید و ریزش می کند که باعث رخ دادن قاعدگی می شود . اما بعضی اوقات ناگهانی این مخاط از بین می رود و به تدریج به علت فقدان آندومتر ، بخش های گوناگون داخلی رحم به هم چسبانده می شوند.

مطالعه بیشتر: تشخیص چسبندگی رحم

تشخیص چسبندگی رحم | سونوگرافی پستان اصفهان

علائم چسبندگی رحم

علائم و نشانه های چسبندگی رحمی امکان دارد. به صورت ناگهانی و به یکباره اتفاق بیفتد. یا در طول زمان چند سال به وجود بیایند . درد لگنی بر اثر دوران قاعدگی مخصوصا روزهای اواخر ، گاهی درد لگنی امکان دارد در هر برهه زمانی اتفاق بیفتد. درد در زمان رابطه جنسی ، مشاهده لکه قبل از عادت ماهانه ، وجود خون در ادرار و یا در مدفوع ، درد در کمر ، و وجود درد همراه با منقبض شدن روده و نازایی.

راه های ارتباط با مرکر رادیولوژی و سونوگرافی سرو

دلایل ایجاد چسبندگی رحم

یکی از مهم ترین دلایل عفونت ها می باشند اما منظور از آن دسته عفونت ها که در زنان شایع می باشد نیست. در این جا منظور بعضی از عفونت های شدید و مزمن به عنوان نمونه ای می باشد. که از بیماری های سل و جذام نشات می گیرد که می تواند باعث از بین رفتن مخاط داخلی رحم شود زیرا این بافت در وضعیت طبیعی از بین نمی رود. یکی دیگر از شرایطی که امکان دارد مخاط داخلی رحم از بین برود کورتاژهای خشن می باشد.

و نیز این هم به معنای کورتاژهای معمولی نیست بلکه منظور این می باشد که کورتاژهایی که باعث می شود. آسیب به داخل رحم وارد شود و در مواقعی اتفاق می افتد که جنین درداخل رحم چسبیده و با سختی کنده می شود و تنها روشی که باید انجام شود کورتاژ خشن می باشد . چسبندگی رحم بر اثر جراحی های متعدد هم به وجود می آید.

 


مطالب پیشنهادی:

نحوه تشخیص افتادگی رحم

تشخیص و درمان افتادگی رحم

درمان علل چسبندگی رحم

Leave a Comment