عوامل خطر سرطان پستان در زنان زیر 40 سال | سونوگرافی پستان اصفهان

عوامل خطر سرطان پستان در زنان زیر 40 سال چیست؟

زنان جوان تر به طور کلی خود را در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان نمی دانند. با این حال، سرطان پستان می تواند در هر سنی بروز کند. 5٪ موارد سرطان پستان در زنان زیر 40 سال رخ می دهد. همه زنان باید از عوامل خطر شخصی سرطان پستان آگاه باشند. (فاکتور خطر، وضعیت یا رفتاری است که فرد را در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار می دهد). به گفته مرکز رادیولوژی سرو، سونوگرافی پستان اصفهان عوامل مختلفی وجود دارد که زن را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پستان قرار می دهد، از جمله:

  • سابقه شخصی سرطان پستان یا ضایعه ای با ریسک بالا که توسط بیوپسی پیدا شده است.
  • سابقه خانوادگی سرطان پستان، به خصوص در سنین پایین
  • سابقه خانوادگی مربوط به یک سندرم ژنتیکی است که ممکن است آنها را در معرض خطر بیشتری برای سرطان پستان قرار دهد.
  • سابقه پرتودرمانی به قفسه سینه
  • یک جهش ژنتیکی شناخته شده که خطر بالایی برای پیشرفت سرطان پستان ایجاد می کند.

عوامل خطر سرطان پستان در زنان زیر 40 سال | سونوگرافی پستان اصفهان

سرطان پستان در زنان جوان با زنان یا سن بالا چه تفاوتی دارد؟

تشخیص سرطان پستان در زنان جوان (زیر 40 سال) دشوارتر است. زیرا بافت پستان آنها معمولاً از بافت پستان در زنان مسن، متراکم تر است و غربالگری روتین توصیه نمی شود. سرطان پستان در زنان جوان ممکن است تهاجمی تر باشد و کمتر به درمان پاسخ دهد.
زنانی که در سنین پایین به سرطان پستان مبتلا می شوند، بیشتر دچار جهش های ژنتیکی می شوند. این وضعیت آنها را مستعد ابتلا به سرطان های پستان و سایر سرطان ها می کند.
زنان جوانتر که مبتلا به سرطان پستان هستند ممکن است علائم هشدار دهنده مانند توده پستان یا ترشحات غیرمعمول را نادیده بگیرند. زیرا آنها معتقدند که برای ابتلا به سرطان پستان بسیار جوان هستند. این می تواند منجر به تأخیر در تشخیص و نتایج ضعیف شود. برخی از متخصصان زنان نیز ممکن است توده های پستان یا سایر علائم را در زنان جوان نادیده بگیرند.

|برای ورود به اینستاگرام سونوگرافی و رادیولوژی سرو کلیک کنید|

چالش های سرطان پستان در زنان زیر 40 سال چیست؟

سرطان پستان چالش های دیگری را برای زنان جوان به وجود می آورد زیرا می تواند مواردی راجع به جنسیت، باروری و بارداری پس از درمان سرطان پستان را شامل شود.

برخی از چالش ها و مسائل منحصر به فردی که زنان جوان مبتلا به سرطان پستان با آنها روبرو هستند، عبارتند از:

احتمال یائسگی زودرس و اختلال عملکرد جنسی در اثر درمان سرطان پستان در این بیماران وجود دارد.
مسائل مربوط به باروری می توانند در این بیماران مشکل زا باشد. زیرا درمان سرطان پستان می تواند توانایی و برنامه های فرزندآوری بیمار را تحت تأثیر قرار دهد.
بازماندگان جوان سرطان پستان، شیوع بیشتری در مسائل روانشناختی مانند اضطراب و افسردگی دارند. علاوه بر آن، ممکن است مشکلاتی در روابط جنسی برای زنانی که مبتلا به سرطان پستان هستند، بوجود آید. افزایش نگرانی در مورد تصویر بدن، به ویژه پس از جراحی و درمان مرتبط با سرطان پستان در این بیماران دیده می شود.

 


مطالب پیشنهادی:

سرطان پستان در زنان زیر 40 سال

روشهای درمان کبد چرب

علائم بیماری های کبدی

پیام بگذارید