مزایا و معایب سونوگرافی پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

مزایا و معایب سونوگرافی پستان

مزایا سونوگرافی پستان

  1. این روش یک روش غیرتهاجمی است.
  2. این روش بدون درد است.
  3. استفاده از این روش می‌تواند بافت‌های نرم موجود را نیز به‌طور دقیق نمایان کند و این امکان در تصویربرداری با اشعه ایکس ممکن نیست.

علاوه بر این استفاده از این روش تصاویر را در لحظه ایجاد می‌کند و می‌توان به کمک آن به نمونه‌برداری از طریق بیوپسی پرداخت و استفاده از امواج به‌جای اشعه می‌تواند در صورت متراکم بودن بافت پستان، داده‌های مناسبی در مورد توده در اختیار پزشک قرار بدهد.

معایب سونوگرافی پستان

گرچه این روش یک روش کاملاً بی‌خطر است ممکن است نقایصی را نیز داشته باشد. برای مثال ممکن است سونوگرافی پستان منجر به ایجاد تشخیص مثبت کاذب شود؛ البته این احتمال با مراجعه به مراکزی که از دستگاه‌های پیشرفته استفاده کرده و از حضور متخصصین توانمند بهره می‌برند، بسیار کمتر از سایر مراکز خواهد بود.

مزایا و معایب سونوگرافی پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

| اینستاگرام رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان |

بهترین زمان سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان یک روش امن و بدون درد برای تصویربرداری از بافت سینه است. برخلاف ماموگرافی که کمی احساس فشار و درد در بافت سینه ایجاد می‌کند، سونوگرافی سینه هیچ‌گونه دردی به دنبال نخواهد داشت. بااین‌وجود اگر سینه‌های حساسی دارید، بهترین زمان برای انجام سونوگرافی یک هفته پس از پایان چرخه قاعدگی است. در دوره قاعدگی سینه‌ها حساس شده و همین موضوع ممکن است انجام سونوگرافی در این دوره را برایتان کمی آزاردهنده کند؛ به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند از یک هفته قبل از چرخه قاعدگی تا ۴ الی ۸ روز پس از اتمام آن برای سونوگرافی اقدام نکنید.

 


مطالعه بیشتر:

موارد استفاده از سونوگرافی پستان

لزوم استفاده از سونوگرافی پستان

Leave a Comment