نکات مراقبتی در انجام سونوگرافی ۳ بعدی | سونوگرافی پستان اصفهان

آشنایی با نکات مراقبتی در انجام سونوگرافی ۳ بعدی

در ادامه مطلب امروز سایت مرکز رادیولوژی سرو سونوگرافی پستان اصفهان به بررسی نکات مراقبتی در انجام سونوگرافی ۳ بعدی می پردازیم. سونوگرافی سه بعدی برای بررسی دقیق اندام هاست . امروزه با استفاده از سونوگرافی سه بعدی ناهنجاری های جنینی قابل مشاهده می باشد. درباره مضر بودن یا نبودن این نوع سونوگرافی هنوز چیزی ثابت نشده است اما توصیه میشود خانم های باردار به دلخواه خود خودداری کنند.اختلالت ناهنجاری و یا آناتومیک چه در اندام بیرونی و یا داخلی در این سونوگرافی نشان داده می شود.

عوارض سونوگرافی سه بعدی

بیشتر پزشکان این تست را ،تست بی خطری می دانند. برخی از پزشکان این سونوگرافی را برای تشخیص سالم بودن جنین مادر را اجبار به این نوع سونوگرافی می کنند . به خصوص برای رد احتمال شکاف لب (یکی از نواقص زایشی بدن) که در سونوگرافی سه بعدی نشان داده می شود این تست را واجب می دانند .

مطالعه بیشتر: تشخیص علائم فیبروکیستیک پستان

زمان نیاز به تست سونوگرافی سه بعدی

بهترین زمان برای گرفتن سونوگرافی سه بعدی بین هفته ی ۲۶ و هفته ی ۳۰ حاملگی میباشد.

بررسی تفاوت های سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی | سونوگرافی پستان اصفهان

روش های دریافت تصویر بهتر در سونوگرافی :

  • بهترین زمان برای دریافت سونوگرافی بین هفته ۲۶ و ۳۰ است..
  • قبل از عمل سونوگرافی نه تنها چند ساعت قبل بلکه چند روز مانده به سونوگرافی آب زیاد بنوشید . حداقل باید ۲ تا ۳ لیتر آب بنوشید.
  • مثانه شما باید پر باشد اما نه در صورتی که شما را اذیت کند.

اگر بعد ۲ یا ۳ بار تلاش آزمایشات شما بی نتیجه بود شما باید قید رفتن به سونوگرافی سه بعدی را بزنید.

راه های ارتباط با مرکر رادیولوژی و سونوگرافی سرو

نکات مراقبتی در سونوگرافی سه بعدی

در برخی اوقات به دلیل خواب بودن نوزاد ، شما نمیتوانید تصویر خوبی از نوزادتان ببینید. یکی از بهترین نمونه از سونوگرافی سه بعدی زمانی است که چهره نوزاد شما رو به بیرون است. وجود مقدارکافی از مایع آمنیوتیک اطراف چهره نوزاد شما باعث می شود که تصویر روشن تری ببینید.

وجود بیش از حد چربی داخل شکم مانع دیدن چهره نوزاد در سونوگرافی سه بعدی می باشد. اگر نتیجه خوب نباشد پزشک حتما پیاده روی را به شما توصیه می کند که موقعیت نوزاد تغییر کند و اگر این روش هم جواب نداد به شما توصیه می کند بعد از یک هفته اینکار انجام شود تا موقعیت نوزاد تغییر کند.

 


مطالب پیشنهادی:

درمان علل چسبندگی رحم

تشخیص چسبندگی رحم

علل و علائم انواع چسبندگی رحم

Leave a Comment