سونوگرافی پستان اصفهان آیا سونوگرافی کلیه خطراتی به همراه دارد ؟

از سونوگرافی کلیه چه انتظار می رود ؟

پزشک شما ممکن است سونوگرافی کلیه را به عنوان یک آزمایش سرپایی انجام دهد یا اگر شما در بیمارستان بستری هستید، ممکن است بخشی از آزمایشات تشخیصی بستری شما باشد.
هر بیمارستان، کلینیک یا تسهیلات پروتکل شخصی خود را دارند که می خواهند شما را برای انجام این مراحل دنبال کنند، اما چند راهکار استاندارد وجود دارد که شما احتمالا با آن روبرو خواهید شد.

تکنسین شما بر روی شکم شما برای قرار دادن کلیه در طول سونوگرافی قرار خواهد گرفت. همان طور که قبلا ذکر شد، تکنسین یک ژل بر روی پوست شما مالیده تا انتقال امواج صوتی و گرفتن تصویر را تسهیل می کند.
ممکن است هنگام بررسی و گرفتن عکس بر روی کلیه خود احساس درد نمایید .

ممکن است از شما خواسته شود چندین لحظه موقعیت خود را حفظ کنید یا از شما خواسته شود موقعیت خود را برای یک تصویر واضح تر تنظیم کنید و تغییر دهید .
اگر تکنسین به دنبال جریان خون به کلیه های شما باشد، ممکن است صدای “whosh” را در طول سونوگرافی بشنوید. این صدا کاملا طبیعی است.

اگر مثانه شما در حال اسکن شدن باشد، ممکن است لازم باشد برخی از عکس ها را با یک مثانه کامل بگیرید و همچنین عکس های اضافی با مثانه خالی گرفته شود.
هنگامی که سونوگرافی کلیه انجام می شود، تکنسین ژل روی پوست شما را پاک می کند. پس از آن، شما احتمالا می توانید لباس خود را در آورده و لباس های خود را تن نمایید .

سونوگرافی پستان اصفهان سونوگرافی کلیه

خطرات و عوارض جانبی گرافی کلیه

گرافی کلیه روش ایمن برای بررسی بیمار و دریافت تصاویر حیاتی بدون خطر ابتلا به اشعه است. اکثر مردم نبایستی عوارض جانبی ناشی از این روش را تجربه کنند. در موارد نادر، بیمار ممکن است برخی از حساسیت های خفیف را در مناطقی که مورد آزمایش قرار گرفته اند متوجه شوند ، اما این باید ظرف چند ساعت پس از عمل کاهش یابد.


مطالب پیشنهادی : 

چطور برای انجام سونوگرافی کلیه آماده شویم ؟

چرا به سونوگرافی کلیه نیاز پیدا می کنیم ؟

One Thought to “آیا سونوگرافی کلیه خطراتی به همراه دارد ؟”

  1. Ahmad

    درود ووقت بخیر،اقای دکتر من یک هفته پیش سونی کلیه،مثانه وپروستات انجام داده ام،واز آن موقع در تمام نقاطی که سونو شده ام درد خفیفی وبیحالی همراه بازیکن تب در پیشانی دارم،البته نتیجه پروستات ،پروستات بزرگ از حد طبیعی را داده وکلیه ومثانه مشکلی ندارد.ایا دردها ولی حالی وتب کم مربوط به سونوگرافی میشود؟من۴۵سال دارم،سپاس

Leave a Comment