سونوگرافی پستان اصفهان آیا بعد از انجام سونوگرافی باز هم باید سونوگرافی گردن انجام داد ؟

نوبت های بعدی سونوگرافی گردن 

نوبت  بعدی سونوگرافی گردن  بستگی به نتیجه سونوگرافی دارد. ممکن است پزشک نمونه برداری از توده مشکوک انجام دهد. یک سوزن آسپیره برای تشخیص ممکن است استفاده شود. در حین این کار پزشک یک سوزن بلند و باریک وارد توده کیست تیروئید می کند تا مایعات داخل آن را برای آزمایش سرطان بردارد.

در صورتی که آزمایش سونوگرافی هیچ ناهنجاری نشان ندهد ممکن است نیازی به نوبتهای بعدی نداشته باشید. اگر پزشک سونوگرافی تیروئید را به عنوان بخشی از معاینه فیزیکی کامل انجام داده باشد احتمالا باید دفعه بعدی نیز این کار را انجام دهید. همچنین در صورتی که سابقه خانوادگی ناهنجاری تیروئید یا مشکلات مربوط به آن را دارید، ممکن است پزشک دفعات سونوگرافی تیروئید را بیشتر کند تا علائم مشکلات تیروئید را زود شناسایی نماید.

اگر در سونوگرافی ناهنجاری‌هایی شناسایی شد، ممکن است پزشک نوبت‌های بعدی سونوگرافی را برای محدود ساختن وضعیت‌هایی که ممکن است باعث این ناهنجاری ‌ها شده باشند ، توصیه نماید. در این موارد ممکن است سونوگرافی و یا نوع دیگری از تصویر برداری انجام دهید تا معاینه دقیق‌تری انجام شود. در صورتی که دچار کیست، گره یا تومور باشید ممکن است عمل جراحی برای برداشتن آن توصیه شود.

سونوگرافی پستان اصفهان سونوگرافی گردن برای تیروئید چطور انجام میشود ؟

سونوگرافی درمانی بدون درد و سریع است و به شناسایی سرطانها در مراحل اولیه کمک می کند. در صورتی که فکر میکنید سابقه خانوادگی مشکلات تیروئید دارید یا نگران مشکل تیروئید هستید برای سونوگرافی با پزشک صحبت کنید.


مطالب پیشنهادی مرتبط : 

انجام سونوگرافی تیروئید خطری در پی دارد ؟

تشخیص بیماری های تیروئید با سونوگرافی گردن

چه زمانی سونوگرافی تیروئید لازم است ؟


مرکز سونوگرافی اصفهان

Leave a Comment